Zpravodaj

Přeješ-li si doplnit nebo přidat nějaký příspěvek, napiš email na cksjesenik@gmail.com. Nemáš-li kontakt na odpovědnou osobu akce, která Tě zajímá, napiš si o něj na cksjesenik@gmail.com se stručným zdůvodněním.

Pravidelné akce

Bohoslužby každou neděli 10:00 na Husovce, kromě 4. července, kdy bude bohoslužba přesunuta na sborovou dovolenou ve Šleglově 

Modlitební před bohoslužbou každou neděli 9:30 na Husovce

Modlitební každý pátek v 19:00 na Husovce, odpovídá Ondra Kameník

Modlitební pro studenty každé pondělí v 7:00 na Husovce, odpovídá Přemek Šeděnka

Biblická hodina každé úterý 19:00 na Zoomu, odpovídá Ondra Kameník, probíráme Skutky apoštolů, minulé biblické k dispozici na tomto youtube kanále

Mládež každý pátek v 19:00, místo setkání se může měnit podle situace a počasí, odpovídá Zuzka Brabcová

Pavlova skupinka každé pondělí v 18:30 na Husovce, odpovídá Pavel Vrbovský, osobní sdílení, krátká zamyšlení nad Biblí

Skupinka u Kameníků každou druhou neděli v 15:30, odpovídá Ondra Kameník, osobní sdílení a modlitby

Nadcházející události

Sborové shromáždění bude v neděli 27. června hned po bohoslužbách. Účastnit se mohou členové sboru a jejich rodinní příslušníci. Kromě krátké prezentace o hospodaření sboru a povídání o Open Heaven ještě není program jistý a bude upřesněn. Za sborové shromáždění odpovídá Ondra Kameník.

Sborová dovolená začíná v sobotu 3. července a končí 8. července. Uskuteční se v Penzionu u stoleté lípy ve Šleglově. Přihlašování na dovolenou je teď už uzavřeno. Ve Šleglově na chatě proběhne bohoslužba v neděli 4. července. Čas bude upřesněn. Bohoslužba na Husovce se 4. července tím pádem ruší. Za dovolenou odpovídá Pavel Vrbovský.

Open Heaven se uskuteční v sobotu 31. července odpoledne v 16:00 na Husovce a bude nahrazovat bohoslužby v neděli 1. srpna, kdy se jen sejdou zájemci ke chvalám. Open Heaven je neformální setkání, kde si jen budeme povídat, pít kafe, čaj, jíst buchty a koláčky. Od kafíčka se bude moci odejít na různé programy, které si nachystáme (diskusní kroužek na aktuální téma, modlitby, hledání slov proroctví a povzbuzení, pro děti nějaká akce Royalu, atd.). Open Heaven je určen k tomu, abychom na něj mohli pozvat naše nevěřící přátele. Více informací na sborovém shromáždění 26. června. Odpovídá Ondra Kameník.

Povídání o výchově dětí se Zdenkou Prosnerovou v sobotu 28. srpna odpoledne bude příležitost ke sdílení zkušeností z výchovy předškoláků. Můžete pozvat i nevěřící maminky, které s tímto zápasí a jsou často zmatené. Podrobnosti budou upřesněny. Odpovídá Hanka Kameníková.

Předání odpovědnosti za sbor Pavlem Kolegarem Ondrovi Kameníkovi proběhne na nedělní bohoslužbě 29. srpna. Přijede Marek Prosner.

HLUK (aneb Hody Lásky u Kameníků) bude příležitostí jak oslavit Boha pohodovým a radostným společenstvím a poděkovat Bohu a Kolegarům za jejich práci ve sboru. Uskuteční se bezprostředně po nedělních bohoslužbách 29. srpna na Hammersdorfu, cyklistickém odpočívadle pod Kameníkovými. Začneme obědem, tedy konzumací grilovaného prasete s pivíčkem nebo kofolou (sem tam je dovoleno přikousnout i chleba). Skvělá příležitost pozvat nevěřící kamarády a přátele sboru. Další podrobnosti později. Za akci odpovídá Ondra Kameník.

Severomoravská bohoslužba v Ostravě se uskuteční 5. září v KS Ostrava. Účastnit by se jí měly spřátelené sbory ze severní Moravy. Podrobnosti později.

Modlitební karavan bude 9-10. září v Hanušovicích, na tuto akci byl dobrý ohlas. Můžeme ji uskutečnit i v Jeseníku hned po Hanušovicích tedy 11-12. září. To vše záleží na tom, zda se najdou dobrovolníci, kteří by pomohli s organizací v Jeseníku. Organizaci pro Hanušovice má na starost Pavel Kolegar a pro Jeseník Pavel Vrbovský, s dotazy se můžete obracet přímo na ně.

Co prožíváme

Misie v Hanušovicích probíhala a probíhá i v době pandemie. V době karantény jsme se scházeli pravidelně přes Zoom. Momentálně to máme na střídačku, když je hezky scházíme přímo v Hanušovicích venku – například na hřišti. Plánujeme opět scházení v kulturáku a místní kavárně. Pavel Kolegar s Thomasem jezdí, pokud je to možné každé úterý k pravidelné evangelizaci a modlitbám do ulic Hanušovic a to i v době uzavírky okresů. Mají z toho pěkná svědectví. Přestože v Hanušovicích misijně působíme téměř tři roky a spoustu lidí slyšelo evangelium, s některými jsme se i modlili, nebo navázali i určité přátelské vztahy a dali jsme o sobě několikrát vědět i do místního zpravodaje, tak se k naší skupině zatím nikdo nepřidal. Tímto tedy prosíme i za vaše modlitby za tuto službu.

Staršovstvo se schází každý měsíc ve složení Pavel Kolegar, Pavel Vrbovský, Ondra Kameník, Jirka Pazdera, Laďa Urbánek a Jan Dorničák (čekatel, zatím není ustanovený starší). Každého druhého staršovstva se mohou účastnit dva lidé z týmu vedení mládeže včetně Přemka Šeděnky. Na staršovstvech v tuto dobu se zabýváme následujícími tématy: odchod Kolegarů a role Ondry Kameníka po jejich odchodu, způsob vedení sboru a rozdělení odpovědností, způsob komunikace ve sboru, role a účel skupinek, rozpoznání překážek, které klademe přicházejícím lidem, srozumitelná formulace evangelia pro lidi v Jeseníku, atd. 

Posilovna je místnost po panu Jedličkovi na Husovce přístupná ze zadní chodby. Staršovstvo odsouhlasilo, že tato místnost se bude využívat jako posilovna. Zodpovědnost za správu na sebe vzal Heřman Dorničák a Samuel Zvířecí, kteří místnost vyklidili, vyčistili a na vlastní náklady vybavili posilovacími stroji.

Misijní organizace pro mládež Word of Life & Elim mají své působiště v Černé Hoře a Letovicích na jižní Moravě, kde na plný úvazek slouží Veronika Pazderová. Verča minulý rok dokončila jejich biblickou školu v Maďarsku. Tam ji Bůh povolal nechat vše za sebou a vykročit novým směrem jako misionářka. Věnuje se především organizaci letních English kempů, křesťanských festivalů, evangelizačních klubů a také osobnímu mentoringu mládeže. Kromě toho  v různých církvích pomáhá s programy pro mládež a z angličtiny překládá užitečné materiály.